Czy praca księgowego jest opłacalna

Sytuacja gospodarcza nie jest dobra i bardzo niełatwo zdobyć pracę. Młodzi ludzie zaczynają się rozglądać za zawodem która zagwarantuje zatrudnienie przez najbliższy czas. Czy zatem tego typu zawodem jest księgowy? W artykule postaramy się przybliżyć plusy i minusy tej pracy.

Pieniądze
Napisane przez: hisks
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
- Z pewnością trzeba mieć cierpliwość do liczenia i najzwyczajniej w świecie je lubić – tłumaczy pan Antoni, zatrudniony przez biuro rachunkowe wrocław. – Koniecznie trzeba być szalenie skrupulatnym i zwracać uwagę na szczegóły. Czasami jeden taki szczególik, który nam umknie może kosztować klienta wielkie kary. Z pewnością nie można wykonywać niczego na szybko ani z podejściem że jakoś to będzie. Precyzja i trzeźwe rozumowanie to bardzo ważne rzeczy. Nie trzeba posiadać skończone studia ekonomiczne, by zacząć pracę jako księgowy, ale jak najbardziej studia tego typu będą przydatne.

Osoba pracująca w rachunkowości może być zatrudniona na różnych stanowiskach. Jego pensja w dużej mierze zależy od zakresu odpowiedzialności. Marzeniem setek księgowych jest praca jako biegły rewident albo księgowym w dużej firmie, która ma okresowe zyski rzędu milionów. Wiąże się to z dużo lepszymi niż uśrednione zarobkami.

Parę słów o wypłatach na jakie można liczyć. Nie ma tu kokosów i w małym miasteczku księgowy pracujący w niewielkiej firmie może liczyć na pensje około 2000 zł. Im większa firma, tym pensja przeważnie rośnie, ale zazwyczaj kręci się wokół 2900 zł. Dopiero gdy ma się większe doświadczenie, specjalizacja w konkretnej dziedzinie jak np. kwestie podatków w innych krajach czy inne wpływa pozytywnie na zarobki. Rozmiar miasta też ma znaczenie. Przykładowo porządniej płatne są usługi księgowe we Wrocławiu niż w mniejszych miejscowościach.

Pozytywną stroną pracy jako księgowy jest stabilizacja. Jeśli księgowy dba cały czas o własny rozwój i ma wielkie doświadczenie to zawsze zdobędzie pracę. Mądrze jest przejrzeć ogłoszenia o pracę – najczęściej widnieje na nich zaznaczenie, że poszukiwana osoba powinna mieć dwa lata doświadczenia. Nie pierwszy raz potwierdza się to, że sprawdzony ekspert poradzi sobie na rynku nawet w niełatwych czasach. pensja (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wynagrodzenie-urlopowe) księgowy (www.ekspert-plock.pl/)


Więcej tekstów

Rozwój zawodowy absolwentów którzy kończą naukę, aspekty finansowe takiego rozwoju.

Negocjowanie wynagrodzenia
Napisane przez: Kat Veilux
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Praca nieodłącznie wpisana jest w życie dorosłych ludzi. Przecież po to kilkanaście lat uczęszcza się do najróżniejszych szkół, następnie kończy studia aby albo otworzyć swoją firmę, albo pracować u kogoś na etacie. To przecież w czasie pobierania nauki młodzi ludzie poznają teorię, w szkołach zawodowych czy technikach odbywają także sporo praktyki, i później zaczynają szukać swojej pierwszej pracy.
Zainspirowane przez: biurorachunkowe.com.pl
Napisane przez: S.S.
2018/07/12, 08:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.