Który kupić aparat fotograficzny na urlop?

Aparat fotograficzny na wakacje. To chyba najczęściej nabywana – prócz samych wakacyjnych ofert w biurach podróży – rzecz tuż przed wyjazdem na letni wypoczynek.


W jaki sposób go wyselekcjonować? Na co kierować uwagę? Jakiego rodzaju cechy powinien mieć doskonały, aparat wakacyjny? Jesteś amatorem i zupełnie nie wiesz o co w tej całej fotografii chodzi? Nie masz pojęcia co to przysłona, czas naświetlania? I z tego powodu odrzucasz cały sprzęt, który ma cokolwiek więcej poza funkcją „portret”, nocne zdjęcia”? Omyłka! Nabądź aparat, jaki pozwoli Ci się rozwijać, myśleć w trakcie pstrykania.
LED
Napisane przez: Motorola
Zainspirowane przez: Motorola


Wikipedia
Napisane przez: Simon Fraser University - University Communications
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Niech ma wszelkie te „wykrywania twarzy” oraz pozostałe ustawienia. Jednak sam dostrzeżesz, iż w miarę zdobywania biegłości zaczniesz używać funkcji półautomatycznych, zaczniesz eksperymentować. Zrozumiesz o co chodzi w procesie fotografowania. Zaczniesz czerpać z fotografii o wiele więcej frajdy. Ważne, aby ustawienia osiągalne były z poziomu aparatu – w gałkach jak też przyciskach, a nie zaszyte głęboko w menu ekranowym.


sigma 18-200
Napisane przez: TRANSCEND
Zainspirowane przez: TRANSCEND


kamery sigma 18-200 potrafią być ciężkie, zwłaszcza te w wyższym stopniu profesjonalne. Natomiast balast męczy, szczególnie jeśli jest gorąco.

Czy zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to idź dalej montaż wentylacji warszawa i przeczytaj tam kolejne zajmujące posty. Nie zwlekaj!

Wybierz sprzęt nie za duży. Prócz mniejszej wagi zyskasz jeszcze coś: drobny aparat cyfrowy mniej zwróci na siebie uwagę. I nie chodzi jedynie o złodziei, ostrzących zęby na Twój rynsztunek. Lecz o ludzi, jakich będziesz fotografować. Z małym sprzętem będziesz bardziej anonimowym fotografem i zrobisz lepsze ujęcia. Nie kupuj też jakiejś miniaturki.
Zwłaszcza jeśli nie masz dłoni Calineczki. Maleńkie aparaty niewygodnie się obsługuje. Poza tym miniaturyzacja znaczy jedno: rezygnację z zastosowań, które się „nie zmieściły”.
2019/05/14, 11:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.