Z jakiego powodu lubimy się przyzwyczajać?

Niejeden z nas posiada swoje drogi, ludzi, z jakimi kocha obcować, preferowane, potrawy, marki, sztuki i nawet kiedy się nie przyznajemy, to jakaś siła stale prowadzi nas do tego samego.
czemu tak się dzieje?


Weźmy przykładowo znane firmy. Jak przypuszczają badacze marka, jest dla nas symbolem uznania i potwierdzeniem dobrej jakości, dlatego często chcemy punktować rzeczy markowe, a dodatkowo stawiamy na loga dobrze wam znane i skontrolowane. Bywamy wtedy pewni, że dobrze wydajemy forsę i nie nadziejemy się na coś niemiłego.


ceny
Napisane przez: Konsorcjum FEN


Jeśli przykładowo kupiłeś kiedyś tablet Samsung i jesteś z niego kontent, to kiedy będziesz zamieniał smartfon na nowszy, zapewne będziesz chciał zakupić taką samą markę. Wydarza się tak dlatego, iż nie lubimy zmian i kiedy już coś jeden raz użyjemy, to często chwytamy się naszej opinii, bo automatycznie boimy się coś porzucić. Przywiązanie do sprawdzonej istoty, lub też rzeczy, a nawet jedzenia, daje nam poczucie bezpieczeństwa i nie nawołuje do ryzyka i nie ma oczywiście w tym nic złego, Samsung to z pewnością wspaniała marka. Jednak niekiedy należy odblokować się na odmiany, jedynie po to, żeby poczuć różny smak. Byt, ciągle idzie do przodu, a gdy jesteśmy otwarci na doświadczenie, wtedy rozpoczynamy żyć wszystkimi elementami życia.
Gdy więc zwykle idziesz znanymi ścieżkami, zatrzymaj się i rozpocznij zadawać pytanka, szukać, degustować. A gdy nam się nie spodoba, o każdej porze możesz powrócić do tamtego co wcześniej miałeś, a może jednak przekonasz się, że zmiany rozwijają?
2018/01/18, 11:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.