Dopłaty unijne dla hodowców drobiu

Ponieważ hodowcy drobiu powinni wkładać w swe farmy dużo pieniędzy, warto zaciekawić się możliwością uzyskania dopłaty z Unii Europejskiej.


Kupno piskląt, jajek lęgowych, karmy – to jedynie część kosztów.


Największym przedsięwzięciem jest budowa jak też wyposażenie farmy, szkolenia dla hodowców drobiu. Aby zorientować się jak przedstawia się szansa na wzięcie dopłaty można udać się do ODR bądź Filii Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Natomiast zgodnie z planem Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie przewiduje się pomocy finansowej dla hodowców drobiu. Lecz dotyczy to wyłącznie chowu konwencjonalnego.

Sprawdź to, co jest opublikowane . Dotyczy on pokrewnej kwestii co ta omawiana w tym artykule, więc z pewnością niezwykle Cię zaciekawi!

W przypadku gospodarstw ekologicznych bądź też konwencjonalnych, jakie pragną przejść na ekologiczną produkcję, będzie można liczyć na pomoc.


widok - fotograf
Napisane przez: Susanne Nilsson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Z kolei Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz skierowała do Ministra Rolnictwa podanie tyczące się wydzielenia pieniążków na dopłatę sektora jaj spożywczych. Wypływa to z faktu, że powinny one spełniać właściwe normy jakości, zgodne z unijnymi wymogami. Oczywiście wiąże się to z sumptami dla hodowców drobiu (szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów). Natomiast wymagania połączone z produkcją mięsa drobiowego nie przekraczają powszechnie obowiązujących standardów, nie wymagają więc podejmowania specjalnych środków ze strony hodowców. Może warto więc rozważyć przejście na chów ekologiczny.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy na stronie - oto nowe artykuły pełne ciekawych wiadomości są już przygotowane. Należy tylko wejść w link.

Dopasowanie gospodarstw rolnych do unijnych standardów ma być obiektem działania 6.


Jego celem będzie wprowadzenie celowych zmian w obszarze ochrony środowiska, dobrostanu zwierzaków i zdrowia, tak zwierząt jak również publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów mają miejsce dwa razy do roku.
2020/02/03, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.